Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Blog Zdraví Andropauza: jak ji řešit a zmírnit její příznaky?

Andropauza: jak ji řešit a zmírnit její příznaky?

27. 2. 2023
Andropauza je mužská obdoba menopauzy, která nastává v důsledku přirozeného stárnutí mužského těla. V průměru se andropauza projevuje u mužů ve věku kolem 50 let, i když někteří muži mohou zažít její příznaky již dříve.
Andropauza: jak ji řešit a zmírnit její příznaky?

Andropauza je období v životě muže, které se obvykle vyskytuje po 50. roce věku a je charakterizováno postupným poklesem hladiny testosteronu v těle. Tento hormon je klíčový pro mnoho aspektů mužského zdraví, včetně sexuální funkce, energie, nálady a svalové hmoty.

V průměru se sice andropauza projevuje u mužů ve věku kolem 50 let, ale někteří muži mohou pociťovat její příznaky již mnohem dříve. Hlavním důvodem andropauzy je snížení hladiny testosteronu v těle muže. Testosteron je hlavním mužským pohlavním hormonem a má významný vliv na řadu tělesných funkcí, jako je růst svalů, síla kostí, energie a sexuální výkonnost. 

Příznaky andropauzy

Mezi příznaky andropauzy patří snížená sexuální touha, problémy s erekcí, unavenost, podrážděnost a sklony k depresi. Muži mohou také ztratit svalovou hmotu, zvýšit tukovou hmotu a zaznamenat pokles hustoty kostí. Tyto symptomy mohou ovlivnit kvalitu života mužů a jejich vztahy.

Andropauza se dá řešit různými způsoby. Někteří muži mohou najít úlevu od příznaků andropauzy prostřednictvím změn životního stylu, jako je například pravidelné cvičení, zdravá strava, omezení alkoholu a kouření.

Pro muže s vážnějšími příznaky andropauzy může lékař zvolit hormonální léčbu, která však může mít vedlejší účinky, jako jsou například zvýšené riziko srdečních chorob a rakoviny prostaty.

Vzhledem k tomu, že je andropauza přirozeným procesem stárnutí, nelze ji zcela zabránit. Nicméně, správná péče o tělo a zdravý životní styl mohou pomoci minimalizovat příznaky andropauzy a umožnit mužům udržet se v kondici a udržovat si vysokou kvalitu života.
 

Existujte účinná pomoc na projevy andropauzy bez vedlejších účinků?

Ano. Doplněk stravy PRIMULUS byl vyvinut pro podporu udržení normální hladiny testosteronu a zvýšení energie a libida. Obsahuje kombinaci vitaminů a extraktů z bylin, které mohou pomoci udržet optimální hladinu hormonů v těle.

 

Jaké složení obsahuje PRIMULUS?

Zinek, hořčík a selen jsou klíčové minerály pro zdraví mužů a jsou nezbytné pro produkci testosteronu. Vitamín D3 podporuje správnou funkci imunitního systému, přispívá k normální činnosti svalů, k udržení normálního stavu kostí. Vitamin B6 je důležitý vitamin pro muže, jelikož přispívá k regulaci hormonální aktivity, ke snížení míry únavy, vyčerpání a také k normální funkci imunitního systému. Vitamin C a biotin jsou antioxidanty, které mohou pomoci chránit buňky před poškozením volnými radikály.

Pískavice řecké seno a kotvičník zemní jsou bylinky, které byly tradičně používány k podpoře mužského zdraví a zlepšení sexuální funkce. Kotvičník ovlivňuje pohlavní orgány a hormonální aktivitu. Kotvičník také podporuje přirozenou obranyschopnost – imunitní systém. Dále kotvičník přispívá k normální funkci močové a reprodukční soustavy. Extrakt z černého pepře pomáhá zlepšit vstřebávání živin v těle.

PRIMULUS může být užitečný pro muže, kteří trpí nízkou hladinou testosteronu a trpí souvisejícími symptomy. 

Závěr

Existuje řada opatření, která muži mohou přijmout k podpoře zdraví během andropauzy. Patří mezi ně zdravá strava, pravidelná fyzická aktivita, dostatek spánku a snížení stresu. Muži by měli také sledovat své zdravotní parametry, jako je hladina cholesterolu a krevní tlak. Pro zlepšení udržení optimální hladiny testosteronu doporučujeme také užívat doplněk stravy PRIMULUS, který je na symptomy spojenými s andropauzou zaměřen. 
 

Zpět na přehled

Nahoru