Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Blog Zdraví Zmírnění nepříjemných příznaků menopauzy

Zmírnění nepříjemných příznaků menopauzy

1. 2. 2023
Už jste slyšela o možnostech, jak lze účinně bojovat s nepříjemnými projevy menopauzy? Nesmiřujte se se špatnou náladou, návaly a nespavostí. Vyzkoušejte účinné techniky, jak si pomoci a dejte šanci také bylinkám.
Zmírnění nepříjemných příznaků menopauzy

Menopauza je fyziologický proces v životě každé ženy, který nastává, když tělo přestane produkovat dostatečné množství estrogenu. Tento proces obvykle začíná okolo padesátého roku ženy a může trvat až několik let. Některé ženy mohou prožívat menopauzu i dříve než v padesáti. Během menopauzy se v těle ženy odehrávají velké změny, které mohou být doprovázeny různými nepříjemnými příznaky.

Jedním z nejčastějších příznaků menopauzy jsou návaly horka a pocení. V některých případech může docházet k výraznému pocení přes den i v noci. Může docházet také k nespavosti nebo méně kvalitnímu spánku. Dalším častým příznakem jsou změny nálady, jako je podrážděnost, úzkost a deprese. Menopauza může také zvýšit riziko osteoporózy a srdečních chorob.

Existuje řada opatření, která mohou pomoci zmírnit příznaky menopauzy přírodní cestou. Mezi ně patří například:

  1. Zdravý životní styl - Zdravá strava a cvičení mohou pomoci udržet váhu a zlepšit celkové zdraví.
  2. Bylinné doplňky stravy - Existují bylinné přípravky, jako jsou například extrakty řeřichy peruánské nebo indického ženšenu, které mohou pomoci zmírnit příznaky menopauzy.
  3. Relaxace - Techniky jako meditace, jóga nebo hluboké dýchání mohou pomoci snížit úzkost a stres.

Menopauza může být náročným obdobím pro ženy, ale nemusí to tak být. Není potřeba si toto období takzvaně protrpět, ale hledat účinnou pomoc v podobě cvičení a extraktů z bylin. Jedním z TOP dostupných produktů na trhu v této kategorii je produkt Feminus, který obsahuje účinné látky jako řeřichu peruánskou, indický ženšen, kotvičník temní, anděliku čínskou a také damiánu pravou. 

Feminus pomáhá zlepšovat náladu, snižovat podrážděnost, zvyšuje energii a zmírňuje návaly horka. Doplněk stravy obsahuje přírodní extrakty z bylin a je také obohacen o vitamíny B6, B12, C, E a D3. Všechny tyto přírodní složky vytvářejí synergický efekt a pomáhají zmírňovat projevy menopauzy.

 

Chci to zkusit

Zpět na přehled

Nahoru